Soutěž „Věnuj mobil“  

 

  V rámci projektu Recyklohraní proběhla v naší škole v měsíci lednu soutěž „Věnuj mobil“ zaměřená na sběr už nepoužívaných mobilních telefonů. Funkční mobily jsou určeny pro děti v dětských domovech a nefunkční jdou na recyklaci. První místo v soutěži obsadila Veronika Zelená z 1. K, na druhém a třetím místě se shodně umístili Michaela Tůmova z 1. TG a Dominik Voborník z 4. PD. Všichni obdrželi věcné ceny – za první místo reprobedny, za druhé flash disk a za třetí sluchátka

   

 

  Školní kadeřnická soutěž 2018 

 

  Naší školou každoročně pořádaná kadeřnická soutěž se letos konala 26.1. 2018 v Obecním domě ve Velkém Poříčí. Téma letošního ročníku bylo "Mistic gothic " Na tvorbu náročného účesu měly žákyně 70 minut. Kvalita a provedení účesů bylo v letošním ročníku opět na velmi dobré úrovni.
Děvčata věnovala přípravě soutěže své získané odborné znalosti a dovednosti.
Porotu tvořili učitelé odborného výcviku kadeřnic a již podruhé i profesionální kadeřnice paní Michaela Valentová. Hodnotné ceny pro vítězky věnoval velkoobchod s kadeřnickým zbožím SAPO.

1. místo – Marie Vlachová
2. místo – Bára Klikarová
3. místo – Lenka Drobůlová  

Dne 8. 2. 2018 naší školu reprezentovala dvě děvčata na mezinárodní kadeřnické soutěži " Kalibr cup" v Lanškrouně. Ze 31 zúčastněných škol se naše žákyně Bára Klikarová umístila na 12. místě a Pavlína Kadaníková na 8. místě.
Pavlína se kvalifikovala do finále juniorské soutěže a bude nás reprezentovat 17. března v Praze na největším kadeřnickém a kosmetickém veletrhu v České republice World Of Beauty & Spa 2018.

   

 

   „Region 2018“ Plzeň  

 

  V pátek 26. ledna 2018 jsme na mezinárodní soutěži Region 2018 v Plzni úspěšně zabodovali!

Naši nejlepší studenti čtvrtého ročníku oboru Grafický design soutěžili v těchto disciplínách:
– TVORBA PLAKÁTU NA TÉMA: 100 let od vzniku samostatného Českého státu (soutěžní dvojicí byla Karolína Hamplová a Vojtěch Borsík)
– FOTOGRAFIE (reprezentovala nás svou prací Karolína Hamplová) – série tří fotografií vytištěných na A4 na téma „hranice našich měst“
– KRESBA BUSTY TUŽKOU A PŘÍRODNÍM UHLEM (reprezentovala nás Eva Bartošková)

Naši studenti se v konkurenci 24 výtvarných škol umístili excelentně!
• 1. místo v disciplíně TVORBA PLAKÁTU – dvojice Karolína Hamplová a Vojtěch Borsík
• 1. místo v disciplíně FOTOGRAFIE – Karolína Hamplová
• 5. místo v disciplíně KRESBA BUSTY TUŽKOU A PŘÍRODNÍM UHLEM – Eva Bartošková.  

   

 

  11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie  

 

  Na vernisáži výstavy prací výtvarné soutěže Naše galerie s tématem "Putování", která se konala v pátek 26. ledna 2018 v 17 hodin v Galerii výtvarného umění v Náchodě, byla oceněna 2. místem v kategorii mládež 16 -18 let žákyně 3. ročníku oboru Propagační design Karolína Balogová za kresbu krajiny.  

   

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí