Fotografování architektury

 

  Studenti zkráceného studia 1 TGZ se dne 20. března 2017, zúčastnili exkurze fotografování architektury v Novém Městě nad Metují. Studenti zde měli vyfotografovat architektonické prvky zámku, strukturu povrchu a reportážní fotografii.

 

  Přijímací zkoušky nanečisto

 

  Ve středu 8. března a 15. března 2017 přišlo 21 žáků – zájemců o studium maturitních oborů vyzkoušet si úkoly z předmětů matematika a český jazyk. Zkušební testy, které žáci vyplnili, poté společně s učiteli opravili a následně i rozebrali problémová místa. „Ostré“ přijímací zkoušky proběhnou 12. a 19. dubna 2017.

 

  Fotografování lázní

 

 Dne 16. 2. 2017 se studenti 3 PD S2, účastnili exkurze fotografování. Fotografování probíhalo okolo náchodských lázní. Studenti měli za úkol vytvořit různé fotografie dle zadání.

 

  Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

 

 Dne 1. února 2017 reprezentovali naši školu v okresním kole Olympiády v českém jazyce vítězové školního kola Kateřina Kallistová (2. PD) a Tomáš Ticháček (3. TG). Mezi středoškoláky z celého našeho regionu obsadila Kateřina celkové 7. místo a Tomáš 9. místo.

 

  Klauzurní práce 4. ročníku z předmětu Figurální kresba

 

 Dne 24. a 26. ledna 2017 proběhly v ateliéru Domova mládeže klauzurní práce z figurální kresby 4. ročníku oboru Propagační design. Studenti měli za úkol nakreslit figuru podle živého modelu. Kritéria hodnocení byla: správné proporce modelu, jeho umístění do formátu, forma a technika kresby a úroveň celkového zvládnutí úkolu.

 

  Kadeřnická soutěž

 

 Pin – up style je název letošní kadeřnické soutěže na Střední škole propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí, která proběhla 27. 1. 2017. Soutěže se zúčastnilo třináct kadeřnic a jeden kadeřník. Účast jedné žačky byla znemožněna její hospitalizací v nemocnici. Zadaného tématu a soutěžních podmínek se bezpodmínečně drželi všichni soutěžící. Jejich snahu hodnotili učitelé odborného výcviku Bc. Simona Sedláčková, Bc. Zuzana Nováková a Lenka Hubálková. Dále v porotě zasedly profesionální kadeřnice z firmy 100 CZK Michaela Valentová a Miluše Pátková. Navzdory nervozitě se kadeřníkům podařilo po sedmdesáti minutách vykouzlit na hlavách modelek neskutečně krásné účesy. Výtvory kadeřníků byly dokonale sladěné s krásou, líčením a oblečením modelek.

Porota se jednoznačně shodla, že výsledky žáků jsou opravdu na vysoké úrovni. Samotní soutěžící hodnotí soutěž jako přínosnou pro jejich budoucí kariéru. S výsledky jsou žáci spokojeni a těší se na to, jak dopadne výherkyně školní kadeřnické soutěže Karolína Chytrá na soutěži v Lanškrouně. Na druhém místě se umístila Zuzana Ferancová a na třetím Kristýna Beranová.

Držíme palce Karolíně Chytré a Bc. Simoně Sedláčkové v kadeřnické soutěži středních škol Kalibr Cup.

 

 Soutěž v anglickém jazyce

 

 Dne 31. 1. 2017 se uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 17 studentů z různých tříd. Soutěžilo se v části písemné a ústní. Všem zúčastněným patří poděkování a vítězům gratulujeme.

Skupina: 1.-2. ročník
Písemný test 25 bodů
Ústní část 10 bodů
1. místo Postlerová Anežka (1. PD) 28 bodů
2. místo Malošek Matěj (1. PD) 25 bodů
3. místo Jakušová Zuzana (1. PD) 22 bodů

Skupina: 3-4. ročník
Písemný test 31 bodů
Ústní část 10 bodů
1. místo Marel Radan (4. TG) 35 bodů
2. místo Portíková Natálie (4. PD) 27 bodů
3. místo Voborník Dominik (3. PD) 24 bodů

 

  Fotografování zimní krajiny

 

 Dne 16. 1. 2017 se studenti zkráceného studia účastnili fotografování zimní krajiny.

 

  Talentové přijímací zkoušky

 

 Ve čtvrtek 5. ledna a v pátek 6. ledna 2017 se na vaší škole konaly talentové přijímací zkoušky na obor Grafický design. Žáci, přihlášení na tento obor, skládali zkoušky z malby a kresby, test z dějin výtvarné kultury a test z českého jazyka.

 

  Basketbal

 

 Dne 13. 1. 2017 se konalo okresní finále v basketbalu středních škol, který pořádalo Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř. Turnaj se odehrál rovněž v Jaroměři v moderní městské sportovní hale a byl skvěle uspořádán, organizátoři a plně kvalifikovaní rozhodčí odvedli skvělou práci. Naši školu reprezentovalo 8 chlapců: Martin Běhal (1. AT), Dominik Pancner (1. TG), Martin Šantrůček (1. TG), Filip Šíma (1. TG), Tomáš Košnar (3. TG), Matěj Kudláček (3. TG), Tomáš Ticháček (3. TG) a Dominik Voborník (3. PD). Herní výkon družstva i individuální herní výkony byly zápas od zápasu o poznání lepší, celkově však v turnaji zvítězilo Jiráskovo gymnázium, Náchod. Tým SŠPTP obdržel diplom za 5. místo. Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy.

 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí