Fotografování Velikonoc 

 

  Studenti zkráceného studia se dne 12. 3. 2018 účastnili focení v náchodské knihovně, kde probíhala velikonoční výstava našich studentů z oboru aranžér. Studenti měli vyfotit reportážní fotografii, celek výstavy, polocelek výstavy a detail produktu.

 

  Klauzurní práce 4.ročníku z předmětu Figurální kresba

 

  V pátek 9. března 2018 proběhly v ateliéru Domova mládeže klauzurní práce z figurální kresby 4. ročníku oboru Propagační design. Žáci měli za úkol nakreslit figuru podle živého modelu ve skutečné velikosti. Kritéria hodnocení byla: správné proporce modelu, jeho umístění do formátu, forma a technika kresby a úroveň celkového zvládnutí úkolu.

 

  Fotografování starých lázní v Náchodě

 

  Studenti zkráceného studia se dne 19. 2. 2018 účastnili exkurze focení v Náchodě u starých lázní. Měli zde vyfotit různé detaily zničených budov, reportážní fotografii a motiv lomu, který se nachází v blízkém okolí.

 

  Školní soutěž v anglickém jazyce

 

  Dne 29. 1. 2018 proběhla na škole soutěž v anglickém jazyce. Do soutěže se přihlásilo 15 žáků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií podle jazykové úrovně. První část soutěže se skládala z poslechového testu a práce s textem. Ústní část se týkala rozhovoru na jedno ze čtyř daných témat. Na prvních místech se umístili Hubený Lukáš ze 2 PD za první kategorii a Kožená Markéta ze 3PD v kategorii druhé. Druhá místa obsadili Postlerová Anežka z 2 PD a Benešová Monika ze 3PD a třetí místa Reil Štěpán z 1PD a Sivák Nikolas ze 4TG. Všichni výherci obdrželi sladké odměny. Všem výhercům gratulujeme a děkujeme i ostatním soutěžícím za účast.

 

  Fotografování 1TGZ v Hradci Králové

 

  Studenti zkráceného studia 1. TGZ se dne 22. 1. 2018 zúčastnili fotografování architektury v Hradci Králové. Studenti měli vyfotografovat architekturu, odraz ve vodě, celek, polocelek a detail, volné téma v počtu 10 ks fotografií, kde byly prvky architektury. Následné fotografovalii moderní architektury, kde měli zachytit stavitelský styl s podobnou charakteristikou.

 

  Talentové přijímací zkoušky 

 

  Ve dnech 4. a 5. ledna 2018 proběhly na naší škole přijímací zkoušky do oboru Grafický design. Uchazeči skládali postupně zkoušky z českého jazyka, dále z všeobecného přehledu o výtvarné kultuře a talentovou zkoušku z kresby a malby.

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí